PARAFIALNY CHÓR
I ZESPOŁY MUZYCZNE


W naszej parafii liturgię wspomagają aż cztery różne chóry i zespoły muzyczne. Do niewątpliwie perełki należy chór BOŻA NIWA pod kierunkiem pani Janiny Marciniak i akompaniamencie pana Lechosława Marciniaka. Trzeba również wspomnieć o zespole młodzieżowym, który regularnie uświetnia liturgię niedzielnej Mszy św. o godz. 10.15. Natomiast od roku 2012 w parafii bardzo prężnie działa zespół dziecięcy pod kierunkiem pani Agnieszki Ambroszko. Dzieci zazwyczaj można posłuchać na niedzielnej Mszy św. o godz. 11.30. W roku 2014 przy naszej parafii powstał jeszcze jeden zespół, który długo szukał nazwy, aż na jednych z ogłoszeń parafialnych ksiądz proboszcz zapowiedział koncert „Trochę Starszej Młodzież” i tak powstała nazwa: Zespół TSM.

Cieszy również fakt, iż nasze muzyczne grupy nie tylko uświetniają liturgię Mszy św., ale żywo i aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju festiwalach, przeglądach czy okolicznościowych koncertach. Chór „Boża Niwa” uczestniczył w wielu przeglądach chórów zdobywając najwyższe noty w Polsce i za granicą. Pozostałe zespoły koncertują na różnych festynach i imprezach organizowanych przez lokalne społeczności miasta np. Dzień Dziecka, Noc Kupały, WOŚP.

Zachęcamy parafian, którzy czują się na siłach do wsparcia wszystkich grup muzykujących, aby śpiew i muzyka jeszcze bardziej wybrzmiewała w naszej świątyni ubogacając liturgię i nasze przeżycia religijne.Biuro parafialne
czynne w dni powszednie
po rannej i wieczornej Mszy św.


Strona przygotowana i zarządzana przez:

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Józefa w Opalenicy


ul. Powstańców Wlkp. 2a
64-330 Opalenica

telefony kontaktowe:

PROBOSTWO: 61 4477468
WIKARIAT: 61 4478138